Mes naudojame slapukus siekdami pagerinti jūsų naršymo mūsų svetainėje patirtį, išanalizuoti mūsų svetainės srautą ir suprasti, iš kur ateina mūsų lankytojai. Susipažinti su privatumo ir slapukų politika galite čia.
Sutinku su būtinaisiais
Sutinku
Grįžti į tinklaraštį

Kaip priimti sąmoningą ir informuotą sprendimą 2019 m. savivaldos rinkimuose

Žinau, ką renku | 2019-02-10

Likus mėnesiui iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, politikos stebėsenos tinklas Žinau, ką renku kviečia užduoti klausimus kandidatams į merus virtualioje platformoje www.zinaukarenku.lt bei dalyvauti debatuose tarp kandidatų 56 Lietuvos savivaldybėse.

 

Jaunos, nuovokios, bet ne visuomet atsakingai į dalyvavimą rinkimuose žiūrinčios auditorijos dėmesį siekiama patraukti sugretinant kandidato pasirinkimą su nauju išmaniuoju. „Kai renkamės telefoną keliame jam aukštus reikalavimus. Norime, kad jis turėtų pakankamai atminties, talpų akumuliatorių, spartų procesorių, o sukurtas būtų patikimo gamintojo. O kaip renkamės politikus rinkimuose? Ar jie kalba užsienio kalbomis, ar viešina savo veiklą ir nepamirš pažadų? Kriterijus renkasi kiekvienas atėjęs balsuoti, mes siūlome priemones, kurios padės priimti sąmoningą ir informuotą sprendimą”, — sako tinklo atstovė Aušrinė Diržinskaitė.

 

Vasario 5–27 dienomis 56 Lietuvos savivaldybėse bus organizuojami debatai tarp kandidatų į merus, kuriuose kviečiame ne tik pasiklausyti, bet ir užduoti kandidatams klausimus tiesiogiai. Iniciatyva yra nešališka, todėl debatuose kviečiami dalyvauti visi savivaldybės kandidatai. Debatus moderuos per 30 žurnalistų, kurie užtikrins, kad diskusijos būtų profesionalios, o kandidatai neišsisuktų nuo konkrečių atsakymų į klausimus.

 

Informacijos apie debatus savo savivaldybėje ieškokite https://www.zinaukarenku.lt/Rinkimai2019/ ir Facebook puslapyje https://www.facebook.com/zinaukarenku/events

 

 

Bendrauti su politikais taip pat kviečiame ir virtualioje platformoje www.zinaukarenku.lt. Čia rasite visus savo savivaldybės kandidatus į merus, kuriems galite ne tik patys užduoti klausimus, bet ir susipažinti su kandidatų atsakymais į kitų lankytojų klausimus. Visi užduoti klausimai ir pateikti atsakymai bus saugomi ir skelbiami viešai.

 

Į II rinkimų turą kovo 17 d. patekę kandidatai į merus bus pakviesti susirungti II turo debatuose, kurie vyks kovo 4–13 dienomis.

 

Žinau, ką renku veikla po rinkimų nesibaigs — debatuose išsakyti pažadai ir atsakymai pateikti internetinėje platformoje www.zinaukarenku.lt bus vieši, o iniciatyvos komanda stebės, kaip įgyvendinami prieš rinkimus duoti pažadai.

 

 

„Žinau, ką renku“ — nuo 2014 m. veikiantis nešališkas politikos stebėsenos tinklas, kuriame dalyvauja jauni žmonės iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Siekiame, kad Lietuvos politikai būtų atskaitingi rinkėjams, todėl skatiname piliečius sąmoningai dalyvauti viešajame gyvenime ne tik prieš rinkimus, bet ir po jų. Tinklo nariai — tai savanoriai, įsipareigoję laikytis nešališkumo principų.

Vartotojo autentifikacija

Mes turime įsitikinti, kad Jūs esate tikras vartotojas, dėl to paprašysime susikurti paskyrą.

Prisijungti su:

Google
Su el. paštu
Jau turi paskyrą?

Registruotis

Vardas
Pavardė
El. paštas
Slaptažodis
Pakartoti slaptažodį
Jau turi paskyrą?

Prisijungti

El. paštas
Slaptažodis
Dar neturi paskyros?
El. paštas: info@zinaukarenku.lt
Telefonas: +370 616 26 387

Būk pirmas ir sužinok naujausias aktualijas!

Pagaminta: Ad Fingers