Mes naudojame slapukus siekdami pagerinti jūsų naršymo mūsų svetainėje patirtį, išanalizuoti mūsų svetainės srautą ir suprasti, iš kur ateina mūsų lankytojai. Susipažinti su privatumo ir slapukų politika galite čia.
Sutinku su būtinaisiais
Sutinku
Grįžti atgal

„Pažadas iš VRK leidinio: Griežtinsime apleistų pastatų ir žemės sklypų kontrolę“

9/10
Pažadas dalinai įvykdytas

ŽKR stebėtojų vertinimai

Žinau, ką renku
2022-10-27

Pažadas įvardintas „KRAŠTOVAIZDŽIO BŪKLĖS GERINIMAS ŠIAULIŲ MIESTE“ projekte. Šitas projektas patvirtintas 2016 m., per praeitą mero kadencija, bet taip pat minimas šios kadencijos koalicijos veiklos programoje.

 

Už pažado įtraukimą į savivaldybės planavimo dokumentus skiriame 2 balus. Už formuluočių atitikimą skiriamas 1 balas.

9
Žinau, ką renku
2022-10-27

Meras mums nenurodė, kaip tiksliai bus griežtinta kontrolė, tad siuntėme jam laišką su patikslinimu.

 

Meras anksčiau mums yra atsakęs, kad „2019 m. preliminarius nenaudojamų privačios nuosavybės teise valdomų ir iš valstybės nuomojamų žemės sklypų sąrašus sudarė 137 sklypai; Galutiniuose sąrašuose liko viso 42 sklypai. 2020 m. preliminarius nenaudojamų privačios nuosavybės teise valdomų ir iš valstybės nuomojamų žemės sklypų sąrašus sudarė 253 sklypai. Galutiniuose sąrašuose liko viso 35 sklypai; 2021 m. preliminarius nenaudojamų privačios nuosavybės teise valdomų ir iš valstybės nuomojamų žemės sklypų sąrašus sudarė 307 sklypai. Galutiniuose sąrašuose liko viso 47 sklypai.“

 

Tad matome, kad pažadas pradėtas įgyvendinti. Už tai skiriami 2 balai.

Žinau, ką renku
2022-11-20
2022 metų rugsėjo 6 dieną išsiųstas laiškas su prašymu dar kartą patikslinti pažadą.
Žinau, ką renku
2022-11-20
2022 metų rugsėjo 23 dieną skambinta merui, sutarta jog atsiųsime laišką pakartotinai (pakartotinai išsiųsta rugsėjo 26 dieną).
Žinau, ką renku
2022-11-20

2022 metų spalio 26 dieną vis dar nesulaukus atsakymo buvo paskambinta mero patarėjui. Atsakymas su patikslintu pažadu gautas 2022 metų lapkričio 8 dieną. Iš mero atsakymo, galima suprasti, jog įvertinti, ar pažadas įgyvendintas, galima pagal keturis aspektus: 

 

1. Teritorinis: padidinti patikrinamų apleistų, neprižiūrimų ar nenaudojamų sklypų bei pastatų skaičius - t.y pasiekti visos Šiaulių miesto teritorijos aprėptį, užtikrinant kiekvieno mieste esančio sklypo kontrolę. 

Tai jau yra įvykdyta (matome iš išaugusio pastatų skaičiaus preliminariuose sąrašuose): 2019 m. nustatyti 28 neprižiūrimi ar nenaudojami pastatai, o jau 2021 m. šis skaičius siekė 73; 2019 m. preliminarius nenaudojamų privačios nuosavybės teise valdomų ir iš valstybės nuomojamų žemės sklypų sąrašus sudarė 137 sklypai, o jau 2021 m. šis skaičius siekė 307. 

 

2. Atnaujinti Nenaudojamų žemės sklypų Šiaulių mieste nustatymo tvarkos aprašą. Aprašas buvo atnaujintas 2019 metų birželio 6 dienos sprendimu ir įvesti pakeitimai, susiję su apleistų sklypų kontrolės griežtinimu: 

  • supaprastinta į nenaudojamų žemės sklypų sąrašus įtraukiamų sklypų tvarka (7.3 papunktis); 
  • išplėstas nenaudojamų žemės sklypų požymių sąrašas (7. punktas); 
  • supaprastinta žemės sklypo savininkų, nuomininkų ar naudotojų informavimo tvarka: kai nėra galimybės informuoti registruotu laišku (nėra deklaruota gyvenamoji ar buveinės vieta, deklaruotas išvykimas į kitą valstybę nenurodant tikslaus adreso ir pan.), jiems siųstina informacija skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje ir nuo tokios informacijos paskelbimo dienos laikoma, kad žemės sklypo savininkui, nuomininkui ar naudotojui tinkamai įteikta Apraše nurodyta informacija (9.2.2. papunktis); 
  • nustatytas terminas, per kurį žemės naudotojai gali Komisijai per Savivaldybės administraciją pateikti motyvuotą prašymą, dokumentus, įrodančius, kad žemės sklypas neatitinka nenaudojamų žemės sklypų požymių. 2019 metų birželio 6 dienos sprendimą rasite čia.

 

3. Nuo 2022 m. kasmet sumažinti į galutinius sąrašus įtraukiamų apleistų, neprižiūrimų ar nenaudojamų pastatų bei sklypų skaičių bent 10%, kol jis pasieks 20 arba mažiau. Šis siekinys kol kas dar nėra įvykdytas iki galo (pastatų skaičius dar yra tikslinimas, o sklypų skaičius galutiniuose 2022 metų sąrašuose yra 35, tačiau mažėjimas yra 25%). 

 

4. Skirti žmogiškuosius išteklius, kurie galėtų rūpintis apleistų pastatų bei žemės sklypų klausimais. Anot mero patarėjo, šios kadencijos laikotarpiu buvo įkurtas Miesto koordinavimo skyrius. Miesto koordinavimo skyrių galima pasiekti nemokamu trumpuoju miesto telefonu 1863 bei el. paštu 1863@siauliai.lt arba platformoje www.tvarkaumiesta.lt Dažnai būtent šį skyrių pirmiausia ir pasiekia gyventojų pranešimai apie galimai nenaudojamus, apleistus ar neprižiūrėtus sklypus bei pastatus miesto teritorijoje. Tad ši pažado dalis taip pat yra įgyvendinta. 

 

Taip pat verta paminėti, kad po įspėjimo nesutvarkyti sklypai įtraukiami į Nenaudojamų privačios nuosavybės teise valdomų žemės sklypų ar į Nenaudojamų iš valstybės nuomojamų ir naudojamų žemės sklypų sąrašus, žemės sklypų valdytojams už nenaudojamus privačios nuosavybės teise valdomus žemės sklypus taikomas Savivaldybės tarybos 2020 m. birželio 18 d. sprendimu Nr. T-268 padidintas 4 procentų žemės mokesčio tarifas (nuo žemės mokestinės vertės), o už nenaudojamus iš valstybės nuomojamus žemės sklypus – Savivaldybės tarybos 2018 m. birželio 7 d. sprendimu Nr. T-222 nustatytas 4 procentų žemės vertės nuomos mokesčio už valstybinę žemę tarifas. Tai taip pat yra kontrolės priemonių

Žinau, ką renku
2024-01-29

Vykdyti bent du projektai, jų ataskaitos pateikiamos savivaldybės puslapyje (Du projekto "Kraštovaizdžio būklės gerinimas Šiaulių mieste" etapai), kurių metu buvo nugriauti 6 bešeimininkiai pastatai.

 

2023 metų nenaudojamų žemės sklypų sąrašai (paskelbtas po 2023 m. merų ir tarybų rinkimų) matoma, kad į sąrašą įtraukti 33 objektai.

 

Tad planuotas savivaldybės rodiklis nėra pasiektas.

 

Už pažado įgyvendinimą skiriami 2 balai iš 3.

 

Už matomus įrodymus (plika akimi matoma, kad nebėra apleistų pastatų) skiriami 2 balai.

Vartotojų
nuomonės

Dalintis nuomone
Vartotojų įžvalgų nėra. Prisiregistruok prie platformos ir palik savo įžvalgą.

Vartotojo autentifikacija

Mes turime įsitikinti, kad Jūs esate tikras vartotojas, dėl to paprašysime susikurti paskyrą.

Prisijungti su:

Google
Su el. paštu
Jau turi paskyrą?

Registruotis

Vardas
Pavardė
El. paštas
Slaptažodis
Pakartoti slaptažodį
Jau turi paskyrą?

Prisijungti

El. paštas
Slaptažodis
Dar neturi paskyros?
El. paštas: info@zinaukarenku.lt
Telefonas: +370 616 26 387

Būk pirmas ir sužinok naujausias aktualijas!

Pagaminta: Ad Fingers