Mes naudojame slapukus siekdami pagerinti jūsų naršymo mūsų svetainėje patirtį, išanalizuoti mūsų svetainės srautą ir suprasti, iš kur ateina mūsų lankytojai. Susipažinti su privatumo ir slapukų politika galite čia.
Sutinku su būtinaisiais
Sutinku

Prezidento rinkimai 2024 m.

Sužinokite, kokia kandidatų nuomonė
Pasirinkite temą
Asmeniniai klausimai
Užsienio politika
Saugumas
Sveikata
Ekonomika
Švietimas
Aplinka ir infrastruktūra
Socialiniai klausimai
Žemės ūkis
Žmogaus teisės
Kita
Pasirinkite klausimą
Ar dar ilgai planuojate likti Lietuvoje?
Ar sutinkate, kad Lietuva kaip gerovės valstybė turėtų suteikti daugiau socialinių paslaugų ir pagalbos žmonėms, prižiūrintiems negalią turinčius ar sunkia liga sergančius artimuosius?
Ar sutinkate, kad kiekvienam žmogui, nepaisant jo negalios, valstybė turėtų sudaryti sąlygas ir galimybes asmeninius sprendimus priimti pačiam?
Ar pritariate, kad vaikai su negalia turėtų mokytis kartu su kitais vaikais bendrojo lavinimo mokyklose įtraukties būdu?
Ar pritariate, kad mokyklose turėtų būti kalbama lytiškumo ugdymo, reprodukcinių teisių temomis įtraukiant įvairovės temas?
Ar palaikote mintį, kad pabėgėliai iš Ukrainos ir pabėgėliai iš Sirijos Lietuvoje turėtų būti priimami vienodomis sąlygomis?
Ar sutinkate, kad Lietuva turėtų nustoti vykdyti tarptautinę teisę pažeidžiančias atstūmimo praktikas ir sukurti efektyvią sistemą, kuri užtikrintų galimybę prieglobsčio prašantiems asmenims pateikti prieglobsčio Lietuvoje prašymą?
LR Konstitucinis Teismas pripažino, kad 2021 m. prieglobsčio prašytojų sulaikymas prieštarauja Lietuvos Konstitucijai. Ar pritariate, kad Lietuva turėtų sumokėti atsiprašymo kompensacijas kiekvienam žmogui, pvz., po 1.000 eurų?
Ar palaikote Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kuris yra pateiktas Seimui?
Ar pritariate, kad būtina panaikinti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą (4 str. 2d., 16 p.), pagal kurią informacija apie LGBT asmenis nepilnamečiams yra ribojama?
Ar pritariate, kad Seimas kuo greičiau ratifikuotų Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo?
Ar pritariate, kad Lietuva, kuri yra sekuliari valstybė, turėtų taikyti tokius pat aukštus lobistinės ir finansinės veiklos skaidrumo reikalavimus katalikų bažnyčiai, kokius taiko ir NVO bei verslui, taip užtikrindama atvirą ir sąžiningą veikimą bei atskaitomybę visuomenei?
Ar pritartumėte, kad Lietuva išeitų iš Otavos konvencijos dėl priešpėstinių minų uždraudimo?
Ar žmogaus lytis yra prigimtinė ir nekintama (išskyrus labai retus apsigimimo atvejus)?
Ar pritartumėte siūlymui, kad per metus išduodamų leidimų gyventi Lietuvoje skaičius (išskyrus laikinai priimamus pabėgėlius iš draugiškų Europos valstybių) turėtų būti ribojamas iki 0,05 proc. nuo Lietuvos populiacijos?
Kiekviena karta prieš rinkimus, kiekvienas žada padaryti labai daug. Taigi klausimas jeigu tapsite Lietuvos Respublikos Prezidentu, ko nedarysite?
Kaip spręsite iki šiol ignoruojamą Lietuvos regionų stiprinimą?
Ar sutinkate, jog Tibetas yra okupuotas Kinijos?
Ar sutinkate, kad marihuanos dekriminalizavimas Lietuvoje galėtų padėti sumažinti juodosios rinkos veiklą, skatintu ekonominį augimą ir Lietuvos turizmo plėtrą, bei mažintu problemas su juodaisiais pinigais?
Ar pritaria Lietuvos piliečių siuntimui į Ukrainą, dalyvauti karo veiksmuose
Kiek dar bus šelpiama iš skolintų pinigų Ukraina? Išvis ar bus galimybė grąžinti atgal kuo daugiau asmenų besislapstančių nuo privalomojo karinio šaukimo (asmenys nuo 18 iki 60 metų). Programoje nurodėte, bus rengiamas įstatymas Ukrainai palaikyti, na tai jau visiškas absurdas. Gal traukitės.
Ar pritariate marichuanos legalizavimui?
1. Ar turite UAB Ignitis akcijų. 2. Ar gaunate pajamų iš Ignitis ?
Ar pritariate Lietuvos piliečių siuntimui į Ukrainą, dalyvauti karo veiksmuose?
Laba diena, jei būsite išrinktas, ar grąžinsite grynųjų pinigų tvarką, t.y. teisėto atlyginimo išmokėjimą grynais, kai su tuo sutinka tiek darbdavys, tiek darbuotojas? Bankų pelnai milijardiniai, bankų aptarnavimo mokesčiai tik didėja.
Ar tikite klimato atšilimu?
Ar manote, kad visuomenė tampa per daug liberali?
Добрый день, кандидаты в президенты Литвы. Ответьте пожалуйста на мой вопрос: Будет ли проведено расследование деятельности Светланы Тихановской в Литве, подконтрольных ей структур? Как долго ещё правительство Литвы планирует финансировать Тихановскую и унижать в правах беларусов, живущих в Литве?
Испытывают ли кандидаты в президенты Литвы личный стыд, за то, что Литва 30 лет не может построить Национальный стадион в Вильнюсе? Что планируют предпринять в этом направлении после вступления на должность президента Литвы?
Žinių radijo interviu neįvardinote rusijos kaip teroristinės valstybės. Alfa TV interviu kaip tiesioginę grėsmę Lietuvai įvardinote ne rusiją o kad pralaimėjus Ukrainai ten bus pilietinis konfliktas, ir tai bus tiesioginė grėsmė Lietuvai. Kuri iš šių 2 valstybių yra mums pavojingesnė?
Kaip bendrautumėte su Donaldu Trumpu, jei jis vėl taptų JAV prezidentu
Ar būdamas Prezidentu, artimiausius kalendorinius metus įsisegsite LGBT vėliavos ženkliuką?
Ar dėl karo Gazoje kalta Hamas, ar Izraelis
Jūs dažnai paminite užsienio agentų problemą Lietuvoje, ar tapęs LR prezidentu inicijuotumėte kad atsirastų įstatymas dėl užsienio agentų tokį kokį turi rusija ar Gruzijoje valdžia nori priimti ir ką darytumėte jei Lietuvoje dėl to kiltų tokie protestai kaip Gruzijoje?
Kurią krepšinio Lietuvos komandą palaikote?
Ar esate feministas?
Ar esate feministė?
Ar esate religinga/išpažįstate dievą?
Ar esate religingas/išpažįstate dievą?
Ar sieksite, kad moterys būtų šaukiamos atlikti privalomąją karo tarnybą taip pat, kaip ir vyrai?
Koks Jūsų požiūris į sveikatos paslaugų prieinamumą visų socialinių sluoksnių asmenims?Kaip bus vykdoma labiausiai pažeidžiamų sluoksnių medicininė pagalba-evakuacijs ir apsauga karo atveju?
Kokią poziciją užimate dėl ekonominių sankcijų Rusijai dėl karo Ukrainoje? Ar palaikote jas?
Kaip vertinate Rusijos vadovybės veiksmus okupuojant Krymą ir remianti separatistus Donbase? Ar laikote šiuos veiksmus teisėtais?
Ar jūs smerkiate Rusijos karą prieš Ukrainą ir laikote jį neteisėta agresija?
Kokią poziciją užimate dėl ekonominių sankcijų Rusijai dėl karo Ukrainoje? Ar palaikote jas?
Kaip vertinate Rusijos vadovybės veiksmus okupuojant Krymą ir remianti separatistus Donbase? Ar laikote šiuos veiksmus teisėtais?
Kodėl būdamas advokatu pasisakote PRIEŠ visų žmonių teisę kurti šeimą, konkrečiai - prieš homoseksualios partnerystės įteisinimą?
Ar perkėlėjai (relokantai) iš Baltarusijos (gyvenantys čia dėl politinio persekiojimo ir dirbantys Lietuvoje) kelia pavojų Lietuvos saugumui ir ar reikėtų griežtinti prieš juos nukreiptus įstatymus ir galbūt juos reikia isvaryti is Lietuvos? Ačiū už atsakymą.
Ar matote reikiamybę į švietimo programą įvesti privalomas lytinio ugdymo pamokas?
Ką manote apie mokytojų atlyginimus? Ar būtų galima imtis, kokių nors priemonių siekiant ženkliai padidinti būsimų pedagogų skaičių?
Kaip manote, ar zeme yra plokscia?
Ar dar kartą tapęs šalies prezidentu, ketinate skatinti „Žiemos uosto“ transformaciją, jei taip - kaip?
Ar Izraelio veiksmus Palestinoje laikote genocidu?
Augantis nusikalstamumas ir Europos islamizacija, ar jūs matote Europoje kylančią problemą su migrantais?
Ar manote,kad reikėtų nustoti mokinti vaikus rusų kalbos?
Ar sutiktumėte su iniciatyva, kuri laikytų prezidentus ir Seimo narius, atsakingais už priešrinkiminių kampanijų pažadų nesilaikymą?
Klausimas visiems kandidatams: ar pritariate, kad viso pasaulio lietuviai (neskirstant juos į tai, kurioje valstybėje jie gyvena) turi turėti teisę gauti Lietuvio pasą?
Ar pritariate, kad Lietuvoje turi būti visiškai panaikinta dviguba (triguba, ...., daugybinė...) pilietybė?
Ar esate už ar prieš branduolinę energiją?
Ką reikia mokyti per pamokas
Ka padarytumėte kad netekto darbingumo pensija butu ori Pvz siai dienai gaunu tik 335 eurus Sumokėjus mokesčius lieka apie 100 150 euru maistui
Taip
Ne
Neatsakė
Užduok klausimą kandidatams
Rūšiavimas
Stropiausi viršuje
Nelinkę bendrauti viršuje
Jauniausi viršuje
Didžiausias metines pajamas turintys viršuje
Didžiausias deklaruotas turtas viršuje
Daugiausia kalbų mokantis viršuje
Aukščiausią išsilavinimą turintys viršuje
Pagal abėcėlę
Stebėk

Merų stebėsena 2023 - 2027 m.

Stebėk merų darbą

Žinau, ką renku

„Žinau, ką renku“ - tai nešališkas politikos stebėsenos tinklas, kuriame dalyvauja jauni žmonės iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Siekiame, kad Lietuvos politikai būtų atskaitingi rinkėjams, todėl skatiname piliečius sąmoningai dalyvauti viešajame gyvenime ne tik prieš rinkimus, bet ir po jų.

Populiariausi klausimai
atsakymai

Klausimo statusas:
Klausimas atsakytas
Klausimas neatsakytas
Gabrielė Vaitkevičiūtė
2024-04-19
Rodyti atsakymą
Koks Jūsų požiūris į gyvūnų gerovę? Jeigu būsite išrinktas, ar palaikysite įstatymus, kuriais siekiama ją padidinti, ir ar vetuosite tokius, kuriais siekiama ją sumažinti?
79
3
Pasiklausiu gyvūnų, kokios gerovės jie nori ir kokių įstatymų iš žmonių jie pageidautų bei kaip priversti kitus gyvūnus laikytis žmonių įstatymų
Esu vienintelis iš kandidatų, kurio programoje gyvūnų gerovės didinimas minimas kaip vienas ir bendros gerovės kūrimo prioritetų: daugiau valstybės institucijų susitelkimo ir nuoseklios politikos saugant biologinę įvairovę ir siekiant užtikrinti gyvūnų gerovę. Akivaizdu, kad palaikysiu tam skirtus įstatymų porojektus ir prireikus pats juos inicijuočiau.
Tikrai pasisakau už gyvūnų gerovės standartų kėlimą ir jų teisių kontrolės mechanizmus, pritariu gyvūnų pervežimo maksimalaus laiko ir atstumo ribojimams, nepalaikiau ir nepalaikau gyvūnų kankinimo vardan pramogos ar prabangos. Tikrai vetuosiu įstatymus, kurie prieštarautų gyvūnų gerovei.
Suskleisti
Nojus Sungaila
2024-04-22
Rodyti atsakymą
Kaip spręsite maisto švaistymo, spartaus miškų naikinimo ir biologinės įvairovės išsaugojimo Lietuvoje klausimus? Kokioms iniciatyvoms teiksite pirmenybę, kad veiksmingai spręstumėte šias problemas bei kokiais būdais skatinsite anglies dvideginio bei metano dujų išmetimo į atmosferą mažinimą?
29
6
Dėl maisto švaistymo, valdžia Prezidentas, Seimas ar Vyriausybė mažai ką gali, nes tai žmogaus paties supratimas. Galiu tik savo pavyzdžiu žmones skatinti maisto naudojimo saikumo. Miško naikinimo. Miškai nenaikinami, didžioji dalis miško yra ūkiniai miškai, todėl jie skirti ūkio naudai. Draustiniai turi labiau žiūrimi, ar nėra pažeidžiama tvarka. Problema su atsodinimu. Kuo daugiau jaunų miškų tuo daugiau pervalo orą. Kaip ir pirmu klausimu, taip ir antru Prezidentas gali tik savo pavyzdžiu.
Daugiausiai maisto iššvaisto namų ūkiai, todėl gyventojų švietimas būtų prioritetas. Be to, svarbu finansinėmis priemonėmis skatinti labdarą, maisto atiduotuvių kūrimą, švietimo įstaigose taikyti „švediško stalo" principą. Lietuvoje yra per daug ūkininkavimui skirtų miškų (virš 87 %) ir per mažai saugomų miškų, kuriuose klesti bioįvairovė. Reiktų pakeisti šią proporciją, jog sengirės sudarytų 10%, o bent 30% miškų būtų saugomi. Svarbiausias šių dienų darbas - sumažinti kenksmingų dujų išmetimus. 2050 m. Lietuvos ekonomika turi būti klimatui neutrali ir žiedinė. Turime dėti milžiniškas pastangas transformuojant taršiausius sektorius - transportą, energetiką, žemės ūkį ir pramonę. Transporto sektoriuje pagrindinį dėmesį skirčiau elektromobilumo plėtrai. Atsinaujinantys energijos ištekliai turi būti naudojami visose įmanomose srityse, o ten, kur jie negalimi – investuoti į inovatyvias žaliąsias technologijas. Taip pat svarbu plėsti rūšiavimą, perdirbimą bei antrinių žaliavų naudojimą.
Miškų politika turi būti radikaliai keičiama - valstybė turi sumažinti savo apetitus gauti kuo daugiau pelno iš valstybinės miškų įmonės. Jokiu būdu negalima leisti šios įmonės pavertimu akcine bendrove. Taip pat svarbu neversti saugomų miškų ūkiniais ir nuosekliai didinti saugomų teritorijų plotą gerbiant ir kompensuojant nuostolius miško savininkams. Maisto švaistymo srityje mane iškėlusi Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iniciatyva priimami ir siūlomi įstatymai, kurie skatina prekybos įmones, restoranus mažinti maisto švaistymą. Vien vartotojų švietimas nėra efektyvus, reikia tvarių kolektyvinių sprendimų.
Suskleisti
Viltė Zaveckaitė
2024-04-29
Rodyti atsakymą
Jeigu būsite išrinkta (-s), ar ketinate palaikyti įstatymo projektus, kurie prisidės prie klimatui neutralios šalies kūrimo ir vetuoti tokius, kurie neleis įgyvendinti klimato neutralumo?
30
0
Neketinu vetuoti teisės aktų, kurie dirbtinai yra pritempti. Reikia vertinti valstybės ekonominius, socialinius ir aplinkosauginius procesus. Jei mes Lietuva uždrausime, o pvz Lenkai, Vokiečiai, Prancūzai darys kitaip.
Taip. Mano programoje numatyta, kad turi būti realiai įgyvendinamas siekis iki 2050 m. Lietuvai tapti klimatui neutralia, žiedine ekonomika.
Žinoma, aš taip pat inicijuosiu tokius įstatymo projektus, kadangi Prezidentas turi įstatymų iniciatyvos teisę.
Lietuva kartu su kitomis pasaulio valstybėmis Paryžiaus susitarimu įsipareigojo užtikrinti, kad iki 2100 m. pasaulio oro temperatūros didėjimas būtų mažesnis už 2 °C ir siekti 1,5°C, palyginus su ikipramoninio laikotarpio lygiu. Palaikysiu projektus, kurie padės siekti šio pokyčio, nes nieko nedarant dėl klimato krizės - mūsų laukia katastrofiškas scenarijus.
Suskleisti
Viltė Zaveckaitė
2024-04-29
Rodyti atsakymą
Kokiomis konkrečiomis priemonėmis planuojate užtikrinti socialiai teisingą iškastinio kuro vartojimo mažinimą?
29
0
Subsidijuojant socialiai pažeidžiamų vartotojų grupių transformaciją: remiant šildymo katilų, aplinkai draugiškų transporto priemonių įsigyjimą ir pan.
Reikia laikytis teisės aktų, kurie yra priimti. Dažnai nesugeba užtikrinti jų įgyvendinimą, o kalbame apie naujų teisės aktų rengimą.
Pagrindinė Lietuvos galia klimato politikoje yra balsas ES vadovų taryboje. Ketinu palaikyti pažangiausias ES iniciatyvas ir burti kitas šalis jungtis prie jų.
1. Atsinaujinančių energijos šaltinių plėtra. Lietuva turi 100% apsirūpinti žalia elektros energija. Vėjo parkai bei nuolat plečiama saulės jėgainių sistema, parama gyventojams įsirengti mažesnio galingumo (3-5 kW) saulės elektrines. 2. Elektromobilumo plėtra ir darnus judumas. Patogus ir lengvai prieinamas elektromobilių tinklas bei kompensacijos elektromobiliams įsigyti. Plečiamas dviračių takų tinklas. 3. Pramonės transformacija - pagalba įmonėms pereiti prie gamtos neteršiančių terchnologijų. Tai padaryti galime skatindami pramonės įmones naudoti energiją efektyviau, daugiau naudoti atsinaujinančių energijos išteklių ir diegti CO2 išsiskyrimą į aplinką mažinančias technologijas. 4. Žiedinė ekonomika. Pasitelkus žiedinės ekonomikos principus – atliekas naudoti ištekliams – atsietume ekonomikos augimą nuo gamtinių išteklių naudojimo bei sumažintume susidarančių atliekų kiekį.
Suskleisti
Viltė Zaveckaitė
2024-04-29
Rodyti atsakymą
Iškastinio kuro naudojimas sukuria apie 90 proc. anglies dioksido emisijų. Ar pritartumėte subsidijų iškastiniam kurui naikinimui?
28
0
Ne. Nes kitos išeities nėra. Nes subsidijos prisideda prie anglies dioksido emisijos didinimo. Jeigu kalba eina apie subsidijų panaikinimą, tai tada uždrauskime skraidyti lėktuvais, krovininius laivus, elektromobilius, nes pvz. kad būtų pagamintas elektromobilis reikia perkasti kiek grunto, žaliavas atgabenti į perdirbimo kamyklas, o paskiau galvoti apie sunaikinimą akumuliatoriaus. Vėjo jėgainės viskas labai gerai, kol neateina laikas jos naikinimui. Reikia kiekvienam suprasti, kad gamta gyvena ciklais, o žmogaus veikla turi dėti visas pastangas, kad jo veikla kiek įmanoma padarytų žalos gamtai. Juk ugnikalnių neužkimšime? Nes jie daugiau už visus išmeta.
Taip. Reikia naikinti subsidijas iškastiniam kurui, atsižvelgiant į tikslą tapti klimatui neutralia ekonomika. Subsidijos naftai - bloga ekonominė politika.
Taip, pritariu, svarbiausia, kad tas subsidijų naikinimas pirmiausia paliestų naftos pramonę, stambias įmones, stambius teršėjus, prabangių automobilių savininkus. Klimato politika turi būti socialiai teisinga. ES reikia socialinės klimato darbotvarkės, kai pokyčiai žemės ūkio, transporto, statybų, energetikos sektoriuose nedidintų socialinės nelygybės.
Klimato krizė kelia realų pavojų ne tik mus supančiai gamtai, bet ir mums patiems. Dėl dažnesnių su klimatu susijusių reiškinių didėja ekonominiai nuostoliai. Manoma, kad Europoje dėl klimato kaitos pokyčių padidės žmonių mirtingumas ir sergamumas, vyks spartesni ekosistemų pokyčiai, karščio bangos ir sausros neigiamas veiks pasėlius, didės gėlo vandens trūkumas, intensyvės potvyniai ir spartės jūros lygio kilimas. Išvengti pragaištingų padarinių galime tik sumažinus išmetamųjų dujų kiekį iki nulio.
Nepadarytų žalos
Suskleisti
Gabrielė Vaitkevičiūtė
2024-04-19
Rodyti atsakymą
Koks Jūsų požiūris į gyvūnų gerovę? Jeigu būsite išrinkta, ar palaikysite įstatymus, kuriais siekiama ją padidinti, ir ar vetuosite tokius, kuriais siekiama ją sumažinti?
18
0
Kadangi gyvūnai neturi balso save atstovauti ar apsiginti, tam yra politikai, kuriems rūpi gyvūnų gerovė ir jie ieško sprendimų. Kaip elgiamės su gyvūnais, su silpnesniais parodo visuomenės brandą. Visada palaikiau su gyvūnu geroves didinimu susijusius sprendimus ir būdama prezidente palaikysiu, o tuos sprendimus, kuriais siekiama ją sumažinti – vetuosiu.
Suskleisti
Justinas Auglys
2024-04-16
Rodyti atsakymą
Kieno Krymas ?
15
1
Ukrainos
De jure Ukrainos, de facto nuo 2014 metų valdomas Rusijos.
Šiuo metu - Rusijos.
Ukrainos. Pagal tarptautinę teisę Krymo aneksija yra niekinė, jis yra laikinai ir neteisėtai Rusijos okupuota, bet Ukrainai priklausanti teritorija
Ukrainos.
Ukrainos
Suskleisti
Gabrielė Vaitkevičiūtė
2024-04-19
Koks Jūsų požiūris į gyvūnų gerovę? Jeigu būsi išrinktas, ar palaikysite įstatymus, kuriais siekiama ją padidinti, ir ar vetuosite tokius, kuriais siekiama ją sumažinti?
10
2
Suskleisti
Marius Kundrotas
2024-04-20
Rodyti atsakymą
1. Kam teisėtai priklauso Krymas? 2. Kiek teisėtai gali būti lyčių? 3. Kam priklauso Lietuva: istoriniams gyventojams ar kiekvienam norinčiam? 4. Ar vienos grupės gali būti privilegijuotos kitų atžvilgiu kaip labiau pažeidžiamos? 5. Ar Konstitucija yra tekstas, ar prasimanyta dvasia?
9
0
1. Ukrainai. 2. Yra dvi lytys. 3. Pagal Konstituciją suverenitetas priklauso Tautai, kuri vadinama pilietine Tauta, t. y. visi Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie savo aukščiausią suverenią galią įgyvendina tiesiogiai ir per demokratiškai išrinktus atstovus. 4. Pagal Konstituciją yra galima vadinamoji pozityvioji diskriminacija - papildomos apsaugos priemonės, skirtos apsaugoti nuo diskriminacijos dėl objektyvių priežasčių labiausiai pažeidžiamus asmenis (pavyzdžiui, vaikus, moteris, žmones su negalia, žemiau skurdo ribos gyvenančius asmenis). 5. Visuotinai pripažįstama, kad Konstitucija yra ne tik jos tekstas, bet ir oficialus privalomas to teksto aiškinimas, pateikiamas Tautos pagal Konstituciją įgaliotos institucijos (Lietuvoje - Konstitucinio Teismo). Konstitucijos (teisės) dvasia - visuotinai žinomas mažiausiai nuo XVIII a. terminas, plačiai vartojamas tiek svarbiausių tarptautinių, tiek konstitucinių teismų jurisprudencijoje.
De facto Rusijai, de jure Ukrainai. 2. Yra tik dvi biologinės, o socialinių ar fantazijinių gali būti nors ir milijonas. 3. Paskaitykite Konstitucijos 1-5 straipsnį. Tautai, o ne piliečiams kaip Amerikoje. 4. Taip susiformavo socialinės grupės, ir jų egzsistavimą bei atsiradimą kuria pati visuomenė. 5. Konstitucija yra dokumentas, kuris skirtas reguliuoti bendruomeninius santykius. Pvz. Jei parašyta, kad Tauta tiesiogiai ar per demkratiškai išrinktą valdžią vykdo sprendimus, tai vadinasi jokių dvasių būti ir negali. Negali prezidentas pasiskelbti saves karaliumi.
LR Konstitucija yra pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis Lietuvos politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus. Joje įtvirtinta demokratinė santvarka, valdžios institucijos, valdžių padalijimo principas. Konstitucinį teisingumą ir priežiūrą vykdo Konstitucinis Teismas.
Suskleisti
Albert Janovič
2024-05-05
Rodyti atsakymą
Kokią poziciją imsite dėl kriptovaliutų reguliavimo Lietuvoje?
9
0
Aš buvau ir esu prieš tą formą, bet pasaulis vyksta tolyn, tai reikės tartis su specialistas, kas šioje srityje blogai, kas taisytina, kur trūksta kontrolės, tik ši veikla turi sulaukti didesnio dėmesio iš ES inatitucijų.
Dar neturiu nuomonės
Lietuva turėtų siekti reguliavimo ES lygiu. Tokia iniciatyva ES kriptovaliutų rinkos reguliavimui jau yra, ji papildys dabar esantį finansinių paslaugų reguliavimą.
Suskleisti
ROLANDAS
2024-04-22
Rodyti atsakymą
Karo atveju, ką pirmiausiai ginsite ? 1, Savo giminaičius; 2, Užsienio šalis; 3, Lietuvos piliečius;
4
3
Lietuvos piliečius
Lietuvos piliečius - jie ir sudaro Lietuvos valstybę. Ginkluoto užpuolimo atveju Prezidentas pagal Konstituciją yra įpareigotas nedelsiant priimti spendimą dėl ginkluotųjų pajėgų panaudojimo, karo padėties ir mobilizacijos. Tai apima ir leidimą panudoti Lietuvos gynybai sąjungininkių ginkluotąsias pajėgas. Karas taip pat gali kilti užpuolus ne tik Lietuvą, bet kitas valstybes - mūsų sąjungininkes NATO. Tada privalėtume ginti ir jas, kaip ir jos privalo ginti Lietuvą.
Ar mano giminaičiai jau nėra Lietuvos piliečiai ? Ar jūs galvojate, kad aš sieksiu pradėti karą ?
Lietuvą
Suskleisti
Povilas Venius
2024-04-16
Rodyti atsakymą
Vis daugiau šalių legalizuojant marihuaną, ar reikėtų Lietuvoje ją legalizuoti?
7
0
Ne. Galima kalbėti apie atleidimą nuo atsakomybės, jeigu nurodo subjktą kas pardavė.
Ne.
Pagal Konstituciją baudžiamoji atsakomybė turėtų būti nustatyta remiantis tam tikros veikos pavojingumo, jos kriminalizavimo protingumo ir proporcingumo kriterijais. Kaip rodo visiškai nesena Vokietijos ir kai kurių kitų šalių praktika, marihuanos turėjimas nedideliais kiekiais ir jos vartojimas asmeninėms reikmėms nebelaikomas tiek pavojingu, kad reikėtų jį kriminalizuoti. Veikiau norima eiti tokios veiklos teisinio reguliavimo keliu, siekiant veiksmingiau kovoti su narkotinių medžiagų apyvarta ir išvengti labiausiai žalingų pasekmių visuomenės sveikatai ir viešajai tvarkai. Manyčiau, kad ilgainiui Vokietijos pavyzdžiu pasuks ir kitos Europos valstybės.
Pritariu legalizavimui tik medicininiais tikslais. Taipogi pritariu mažo kiekio narkotinių medžiagų turėjimo be tikslo perparduoti dekriminalizavimui.
Ne.
Suskleisti
Ermina P
2024-05-06
Rodyti atsakymą
Kokia Jūsų nuomonė apie socialinę lytį ir translyčius asmenis ?
3
2
Socialinės lyties kaip atskiros nėra, yra lyties socialinis aspektas - vandenys, visuomenės priskiriami biologinėms dviem lytims. Nei dėl lyties socialinio aspekto, nei translyčių asmenų diskriminacija negalima pagal Konstituciją ir tarptautinius įsipareigojimus
Socialinės lyties kaip atskiros nėra, yra lyties socialinis aspektas - vandenys, visuomenės priskiriami biologinėms dviem lytims. Nei dėl lyties socialinio aspekto, nei translyčių asmenų diskriminacija negalima pagal Konstituciją ir tarptautinius įsipareigojimus
Suskleisti
Karolis M.
2024-04-24
Rodyti atsakymą
Kiekvieną valandą Gazoje žūsta 15 žmonių, 6 iš jų - vaikai. Kaip vertinate Izraelio veiksmus prieš palestiniečius? Ar Lietuva turėtų reikalauti paliaubų?
5
0
Yra atsakyta.
Apskritai palestiniečių teise į apsisprendimą neabejoju, ji kartu su dviejų valstybių (Izraelio ir Palestinos) koegzistavimu vienareikšmiškai pripažįstama pagal tarptautinę teisę. Atsižvelgiant į Izraelio veiksmų priežastį, Izraelio veiksmai laikytini savigyna nuo teroristinės Hamas organizacijos užpuolimo, o ginkluoto konflikto metu padaroma ir tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimų (karo nusikaltimų), pvz., civilių objektų naudojimas kariniams tikslams, nepateisinamas karine būtinybe civilių objektų puolimas. Viena Lietuva nėra ta valstybė, kurios nuomonė būtų labai reikšminga kuriai nors iš ginkluoto konflikto šalių, tad derėtų jungtis prie JAV ar bendros ES valstybių iniciatyvų. Bet kuriuo atveju tvari taika yra įmanoma tik išnykus ar negrįžtamai nusilpus Hamas ir palestiniečiams pripažįstant Izraelio teisę egzistuoti.
Aš esu prieš barbariškus Izraelio veiksmus. Jie vykdo genocidą. Todėl esu priverstas pasitraukti iš Seimo.
Visų pirma reikia prisiminti, kad teroristinė grupuotė Hamas įvykdė dešimtmečius neregėto masto bei žiaurumo išpuolį Izraelyje, kurio metu nukankinti ir nužudyti daugiau negu tūkstantis žmonių. Kartu su vakarų valstybėmis turime laikytis solidariai su Izraelio piliečiais, remiant jų teisę gintis. Tačiau visi Izraelio kariniai veiksmai turi būti grįsti tarptautine teise ir orientuoti į deeskalaciją ir grįžimą prie dviejų-valstybių sprendimo.
Suskleisti
Miglė Palujanskaitė
2024-04-15
Rodyti atsakymą
Jei taptumėte prezidentu, ar keltumėtės į Turniškes? Kokia jūsų pozicija rezidencijos klausimu - ar privalo prezidentas (ir kiti aukščiausi šalies pareigūnai) keltis į rezidencijas?
5
0
Ačiū už klausimą. Su mielu noriu likčiau gyventi ten kur ir gyvenu. Kur dabar gyvenu vieta ir aplinka daug geresnė. Išrinkus prezidentu būčiau priverstas keltis, kad nesudaryčiau problemų apsaugai. Taip privalo, nes lieka savo namuose ir tai valstybei apsaugau kainuoja daug brangiau.
Ne, nors tokia Prezidento teisė numatyta Konstitucijoje. Laikausi požiūrio, kad Prezidentas, kiek įmanoma, turėtų būti lygus su kitais piliečiais ir nesinaudoti tokiomis privilegijomis. Tačiau jeigu įpareigotų įstatymas, tektų keltis.
Norėčiau nesukelti.
Norėčiau nesikelti
Taip, nes, manau, kad nereikia apsunkinti Vadovybės apsaugos departamento pareigūnų darbo saugant aukščiausius šalies asmenis patalpose, kurios nėra tam pritaikytos.
Suskleisti
Augenis Vadluga
2024-04-20
Rodyti atsakymą
Jūsų nuomone, kuris iš dviejų pagrindinių kandidatų į prezidentus JAV yra artimesnis jūsų pažiūroms? Kurio pergalė būtų palankesnė Lietuvai?
5
0
Jie abu turi skirtingus požiūrius. J. Biden per savo 5 metus prezidentavimo susilpnino NATO, sustiprino Iraną, Rusiją, Afriką dar labiau atidavė Kinijoa ir Rusijos įtakai. Kartu jo neveiklumas gali privesti prie Ukrainos padalinimo. Bet J. Biden sustiprino JAV vidaus ekonomiką. D. Trump jam būnant prezidentu didesnis dėmesys buvo išorės įvykiams. Jam būnant prezidentu, NATO narės tikėtina privalės laikytis bendrų tikslų, tiek karinių, tiek finansavimo. Gali kilti konfliktas tarp JAV ir Rusijos, Kinijos, Irano ir visų Artimųjų rytų, ko pasekoje gali pasaulis užsidaryti savo valstybių sienų ribose, taip stabdant ekonomikos augimą, o kartu ribojant žmogaus teises. Todėl nei vienas, nei kitas mums nėra palankus, nes valstybės žiūri savų interesų. D. Trump man priimtinesnis, nes tikėti žaliojo kurso sukurta pasaka gali baigtis.
Turbūt akivaizdu, jog pagal savo požiūrį į demokratiją ir žmogaus teises pažiūromis bei politine kultūra man artimesnis prezidentas Bidenas. Tačiau Lietuvai reiktų glaudžiai bendradarbiauti su bet kuriuo iš kandidatų, kas būtų išrinktas. Trumpo prezidentavimo metus prisimenu kaip atnešusius pozityvių Lietuvai pokyčių, be kita ko, rotacines amerikiečių pajėgas čia, nepaisant įvairių prieštaringų ir sunkiai prognozuojamų viešų pareiškimų. Jo išrinkimo atveju didelė tikimybė, kad iš esmės tai nepasikeistų ir praktiniu lygmeniu JAV parama Lietuvai nemažėtų. Juolab kad Lietuva yra šalis, sparčiai didinanto gynybos finansavimą. Apie pasekmes demokratijos erozijai JAV ir kitur būtų atskiro dėmesio vertas klausimas.
JAV yra strateginis Lietuvos partneris ir jų vaidmuo Lietuvos saugumo architektūroje be galo svarbus. Tad nepaisant mano artimumo vienoms ar kitoms atskirų kandidatų pažiūroms, manau, kad Lietuvos vadovai, politikai ir institucijos privalės rasti optimalų bendradarbiavimo kelią ir bendrą kalbą su tuo JAV prezidentu ir jo administracija, kurį pasirinks JAV piliečiai.
JAV yra strateginė Lietuvos partnerė saugumo srityje, todėl man svarbiausia yra stipri Amerika. Dirbsiu su kiekvienu išrinktu JAV prezidentu.
Suskleisti
Rūta Vigelytė
2024-04-23
Rodyti atsakymą
Kodėl norite tapti prezidentu?
4
0
Noras parodyti, kad Lietuvos Respublikos Prezidentas turi laikytis Konstitucijos, o ne atstovauti savo susikurtom taisyklėm.
Nes noriu laisvos ir nepriklausomos Lietuvoje, kur mes būtume šeimininkai.
Noriu savo 30 metų valstybinio ir akademinio teisinio darbo patirtį pritaikyti tam, kad Lietuva būtų pažangi šiuolaikiška europinė valstybė, kurioje būtų gera visiems ir kuria galėtume didžiuotis. Išmanydamas Konstituciją, geriausiai žinau, ką gali ir ko negali Prezidentas. Savo autoritetą ir galias panaudočiau siekdamas geriausiu įmanomu būdu kartu su NATO ir ES sąjungininkais užtikrinti šalies saugumą ir žmonių gerovę, išgyvendinti politinį populizmą, netoleranciją ir neapykantą, ginti žmogaus teises ir atvirą pilietinę visuomenę.
Suskleisti
Samanta Kairytė
2024-04-24
Rodyti atsakymą
Kokia jūsų nuomonė apie tarpinius patikrinimus ir 11-tokų pozicija šiuo metu?
4
0
Neigiama, nes nebuvo pasiruošta. Tokie dalykai turi būti planuojami prieš keturis metus. Pvz. Dabar ministerija turi pasakyti, kad 2028 metais bus pirmieji tarpiniai egzaminai PRIVALOMAI. Iki 2028 metų siūlo gimnazijom rengti tarpininius patikrinimus, kurie nebus privalomi, o rekomendaciniai. Taip testuojama sistema, o kartu matoma kas turėtų būti keistina ar tubulinama.
Atsakinėdamas į šį klausimą rašiau, kad apskritai pačiai tarpinių atsiskaitymų idėjai pritariu, jei ji iš tikrųjų būtų skirta palengvinti egzaminių laikymą sukaupiant dalį pažymio ir sumažinant apkrovą moksleiviams. Tačiau, aišku, nepritariu chaotiškam ir staigiam egzaminų taisyklių kaitaliojimui, ypač vertinimo taisyklių jau vykstant ar net įvykus egzaminavimo procesui. Tai įvyko ir dėl valdžios dialogo su mokytojais stokos. Kad tarpiniai egzaminai vyktų sklandžiai, reikėtų kokybės, skaidrumo, prognozuojamumo, mokytojų nuomonės ir moksleivių teisėtų lūkesčių paisymo. Gero ir visiems teisingo dabartinės 11-tokų situacijos sprendimo dėl kilusio chaoso nėra, nes pasitikėjimas tarpinių atsiskaitymų organizavimu ir rezultatais sužlugdytas. Po konsultacijų su mokytojų organizacijomis sprendimas galėtų būti nuo visiško rezultatų anuliavimo iki leidimo visiems norintiems dar kartą laikyti atsiskaitymus.
Suskleisti
Karolis Venckus
2024-05-06
Rodyti atsakymą
Filosofas Fredrikas Jamesonas kartą rašė: „Lengviau įsivaizduoti mūsų pasaulio pabaigą nei kapitalizmo pabaigą“. Ar manote, kad kapitalizmas yra geriausia ekonominė sistema tiek mūsų dabarčiai, tiek ateičiai?
4
0
Man labiausiai imonuoja Šiaurės šalių gerovės modelis, kurį norėčiau pasiekti Lietuvoje. Tai galime padaryti per įtraukųjį ekonominį augimą, mažėjančią pajamų nelygybę, aukštą pridėtinę vertę, žaliąjį kursą. Tai taip pat kapitalizmas, besiremiantis asmenine iniciatyva, tarpusavio solidarumu ir bendrų tikslų įgyvendinimu.
Manau nėra geros ar blogos sistemos. Visos sistemos išsigimsta. Todėl kontrolė turi būti. Šiuo metu LR Konstitucijoje suformuoti kontrolės svertai neveikia. Pirma reikės susitarti su Seimu ir vyriasybe, kaip reikės keisti tų įstaigų valdymą ir atskaitomybę.
Manau nėra geros ar blogos sistemos. Visos sistemos išsigimsta. Todėl kontrolė turi būti. Šiuo metu LR Konstitucijoje suformuoti kontrolės svertai neveikia. Pirma reikės susitarti su Seimu ir vyriasybe, kaip reikės keisti tų įstaigų valdymą ir atskaitomybę.
Ne
Suskleisti
ROLANDAS
2024-04-30
Rodyti atsakymą
Kada anglų kalba taps valstybine kalba, nes visur ją naudojate , lietuvių kalba tampa šalutine kalba?( pvz valytojams reikalaujama mokėti anglų kalbą, tas pats reikalavimas ir kitur , nors darbe ir nereikalinga)
0
4
Pagal Konstituciją valstybinė yra lietuvių kalba. Ši nuostata gali būti keičiama tik referendumu, ji yra vienas iš mūsų konstitucinės tapatybės elementų. Kartu lietuvių kalba yra viena iš oficialių ES kalbų. Tad nėra jokių prielaidų tvirtinti ir akivaizdu, kad nėra jokio visuomenės poreikio turėti anglų kalbą kaip valstybinę. Pagal Konstituciją Lietuva yra atvira pilietinė visuomenė, dalyvaujanti tarptautinėje bendrijoje. Tad taip pat akivaizdu, jog tokiems darbams, kurie susiję su tarptautiniu bendradarbiavimu, pagrįsta ir teisėta kelti atitinkamų užsienio kalbų mokėjimo reikalavimus. Kaip ir, pavyzdžiui, reikalauti to studijų metu, jei norime tarptautiškumo mokslo ir studijų srityje.
Tikiuosi niekada. Aš jos nevartoju, tik kartais yra tezių ar sakinių iš reglamentų, kuri aiškiau. Tik Lietuvių kalba.
Pirma, turime suprasti, kad anglų kalba yra pagrindinė bendravimo, derybų, darbo kalba pasaulyje. Jei norime paruošti Lietuvos piliečius būti konkurencingais regioniniu ar pasauliniu lygiu, anglų kalbos žinios yra esminės. Visada skatinsiu anglų kalbą kaip prioritetą, nepamirštant, kad Lietuvoje turime vieną valstybinę kalbą - lietuvių.
Negalima to leisti.
Suskleisti
Ernestas Einoris
2024-05-04
Rodyti atsakymą
Kaip elgtumėtės 1935m., jei būtumėte Lietuvos prezidentas? Kokie būtų pagrindiniai prioritetai?
4
0
Kalbant apie trumpalaikį prioritetą - tuo metu prasidėjo Suvalkijos ūkininkų streikai, tai prezidentas (žinoma, ne "tautos vadas") turėjo užmegzti dialogą ir stengtis rasto kompromisą dėl išeities iš ne dėl Lietuvos kaltės susidariusios ekonominės situacijos. Ilgalaikiškesni to meto prioritetai galėjo būti demokratijos atkūrimas šalyje, geopolitinės orientacijos kaita stengiantis megzti glaudesnius santykius su demokratijomis - Jungtine Karalyste, Prancūzija, Skandinavijos šalimis, taip silpninant priklausomybę nuo nacių Vokietijos ir SSRS, taip pat socailinės atskirties mažinimas Lietuvoje ir gynybos pajėgumų didinimas.
Suskleisti
Vytenis Lisauskas
2024-04-24
1. Premjero pareigas einantis žmonės paprastai būna nepopuliarūs, patekus į antrą turą, kuris butų su Nausėda - bus tas pats kaip ir per praeitus rinkimus. Gal čia Nausėdai dovanytė? 2. Įvertininkite nuo 1 iki 10, kaip jums kaip konservatorių partijai pavyko įvykdyti didesnio skaidrumo pažadus.
3
0
Suskleisti
Morta Vileikytė
2024-05-03
Rodyti atsakymą
Kaip dažnai lankotės parodose, muziejuose, koncertuose, teatre - kultūros / meno renginiuose? Kokia buvo paskutinė aplankyta paroda? Kurio Lietuvos menininko darbais žavitės?
2
1
Kultūrą ir meną vertinu kaip labai svarbią pilietinės visuomenės stiprinimui ir "rusų pasaulio" įtakos mažinimui. Prisipažinsiu, pats nesu gilus šios srities žinovas, dėl įtemptos sunkiai į priekį planuojamos darbotvarkės nedažnai lankausi kultūros ir meno renginiuose. Dažniausiai tai yra muziejai ir kinas. Mėgstu parodas istorine tematika. Iš Lietuvos menininkų yra įsimintini tapytojas K. Gaitanži, fotografas A. Sutkus, abstrakcionistas E. Cukermanas.
Koncertuose dažnai, teatre pagal galimybes ir laika, priklauso, kur būnu. Parodo rečiau, bet kai dirbau Seimo nariu dažnai
Koncertuose dažnai, teatre pagal galimybes ir laika, priklauso, kur būnu. Parodo rečiau, bet kai dirbau Seimo nariu dažnai
Majausko paroda Filharmonijoje užvakar. Dainilinkas - Augustinas Žygimantas.
Suskleisti
Mikas Palujanskas
2024-04-17
Rodyti atsakymą
1. Kokia jūsų pozicija visuotinio šaukimo į kariuomenę atžvilgiu? 2. Valstybės paslaptys - visuomenė sužino nuogirdas, tada seka Seimo tyrimo komisijos, atsisakymai liudyti ir panašiai. Kokia jūsų nuomonė valstybės paslapčių klausimu? Ar neslepiama per daug? Ar visuomenė neturi teisės žinoti?
3
0
1. Pozicija visuotinio šaukimo atžvilgiu teigiama, nes atlikti karo ar alternatyvią tarnybą yra piliečio konstitucinė pareiga. Tai yra vienas pagrindinių kariuomenės rezervo šaltinių. Tačiau prioritetą teikiu savanoriškai tarnybai - Savanorių pajėgose, taip pat LŠS kovinių (komendantinių) padalinių potencialo didinimui, nes savanoriai yra labiau motyvuoti. Be to, valstybė dar neturi pakankamų pajėgumų pašaukti tarnauti visus. 2. Valstybės paslaptys yra neišvengiamos, nes visada yra informacijos, kurios atskleidimas gali padaryti žalos visai valstybei ir žmonėms. Į tokį kriterijų ir turi būti atsižvelgiama sprendžiant, ar įslaptinti tam tikrą informaciją. Suprantama, kartais gali būti persistengiama ar piktnaudžiaujama, o kad to nebūtų, įsteigta žvalgybos kontrolieriaus institucija, galima ir teisminė kontrolė. Valstybės paslaptį gali žinoti tik atitinkamus leidimus turintys pareigūnai, kuriems tai būtina pagal atliekamas pareigas. Kitaip tai nebūtų valstybės paslaptis.
1. Pritariu visuotiniam šaukimui. Tinkamai įgyvendintas ir efektyviai finansuojamas visuotinis šaukimas, leistų nuosekliai auginti pradinį karinį parengtumą įgijusių piliečių skaičių, leistų didinti kariuomenės rezervą. Visuotinio šaukimo įvedimas ne tik stiprintų mūsų valstybę, bet ir siųstų žinią mūsų sąjungininkams, kad Lietuva maksimaliai pasirengusi prisidėti prie valstybės, regiono ir viso transatlantinio aljanso saugumo užtikrinimo. 2. Valstybės paslaptis tai svarbi informacija, kurios praradimas, neteisėtas atskleidimas gali sukelti grėsmę valstybės suverenitetui, gynybinei galiai, padaryti žalos valstybės interesams. Todėl valstybės paslapčių saugojimo procesas yra tiesiogiai susijęs su mūsų pačių saugumu, tai yra svarbiausia augančių grėsmių kontekste. Ten kur yra aiškus visuomenės interesas žinoti ir tam tikrai informacijai negalioja minėtas įstatymas, turi būti pateikti visi atsakymai. O ta, kad nebūtų piktnaudžiaujama, turi užtikrinti parlamentinė kontrolė ir institucijos.
Suskleisti
Inga P
2024-04-17
Rodyti atsakymą
Ar pritariate, kad būtina panaikinti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą (4 str. 2d., 16 p.), pagal kurią informacija apie LGBT asmenis nepilnamečiams yra ribojama?
1
2
Ne
Taip
Taip
Suskleisti
Inga P
2024-04-17
Rodyti atsakymą
Ar pritariate, kad Seimas kuo greičiau ratifikuotų Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo?
1
2
Ne
Taip
Taip
Suskleisti
Inga P
2024-04-17
Rodyti atsakymą
Ar pritariate, kad Lietuva, kuri yra sekuliari valstybė, turėtų taikyti tokius pat aukštus lobistinės ir finansinės veiklos skaidrumo reikalavimus katalikų bažnyčiai, kokius taiko ir NVO bei verslui, taip užtikrindama atvirą ir sąžiningą veikimą bei atskaitomybę visuomenei?
3
0
Taip
Taip
Taip
Ne
Suskleisti
Gustė Malinauskaitė
2024-04-28
Rodyti atsakymą
Jaunimas yra produktyviausia ir Lietuvos ateitį statanti socialinė grupė, tačiau nei vienas iš kandidatų savo programoje neįvardija jaunimo kaip prioriteto. Kaip adresuotumėte jaunimui aktualius klausimus (švietimas, žmogaus teisės, jaunimo integraciją į valdžios organus) savo kadencijos metu?
3
0
Be geros Švietimo sistemos nėra Lietuvos ateities. Ar jums atrodo, kad jaunimas nėra žmonės ir todėl žmogaus teisės jiems negalioja ? Ar jums atrodo, kad “integracija į valdžios organus” turi būti vykdoma ne pagal kvalifikaciją, o pagal amžių ?
Laba diena, PREZIDENTAS NEGALI TURĖTI PROGRAMOS! Programa jam yra LR Konstitucija. Ten viskas surašyta. Jis yra garantas tarp visuomenės, įstatymų leidžiamosios, vykdomosios ir teisminės valdžios. Jaunimas negali būti prioritetas ar svarbesnis už kitos amžiaus grupės žmones. Šiandien jam 30 metų jis jaunimas, o po 5 metų 35, ir jau ne jaunimas tampi. Svarbiausia švietimas.
Jaunimas susidūrė ir susiduria su daug iššūkių: pvz., pandemija, karas, didelė infliacija. Siekčiau, kad jaunimas kuo geriau integruotųsi į visuomenę, būtų sudarytos sąlygos jam lengvai įsilieti į darbo rinką, apsirūpinti nuosavu būstu, gauti kokybišką švietimą. Labai svarbus ir tinkamas pilietiškumo ugdymas, įtraukimas į politinius procesus, nes jaunimas nėra tik ateitis, jis Lietuvą kuria jau šiandien. Keli prioritetai, ties kuriais siūlyčiau telktis: 1) jaunimo užimtumo problema regionuose - pradedant kokybiškesnėmis karjeros orientavimo paslaugomis, baigiant geresne švietimo kokybe, mokymosi infrastruktūra ir priemonėmis; 2) labiau įtraukti jaunimą į visuomeninį gyvenimą - pradedant nevyriausybinių organizacijų stiprinimu, baigiant aktyvios rinkimų teisės suteikimu nuo 16 metų savivaldos rinkimuose; 3) stiprinti jaunimo psichikos ir fizinę sveikatą - pradedant didesniu neformaliojo ugdymo finansavimu, baigiant didesniu kvalifikuotų psichologų prieinamumu regionuose.
Esu vienas jauniausių kandidatų į LR prezidentus ir esu įsitikinęs, kad aktyvus jaunų asmenų įsitraukimas į demokratinius procesus - tiek kandidatuojant, tiek balsuojant - yra ypač svarbus siekiant užtikrinti deramą politinį dėmesį jaunimui aktualiausiems klausimams.
Suskleisti
Raminta Lavrentjevaitė
2024-04-29
Rodyti atsakymą
Ar jūs tik žadate, kad Lietuvoje bus geriau gyventi, ar imsitės veiksmų?
3
0
Aš nežadu, ir tokių pažadų nedalinu. Realiai reikia vertinti vykstančius procesus LT ir užsienyje. Mes visi turime norėti tobulėti, jeigu manom, kad vienas pakeis viską, tai čia fantastika.
Imsiuosi. Esu žmogus, savo profesinio darbo patirtimi įrodęs orientaciją į konkretų rezultatą, o ne vien į procesą. Turiu konkrečią programą, ypač Prezidento kompetencijos srityje, kokių konkrečių veiksmų reikia imtis, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visiems.
Tikrai nieko nežadu ko negaliu pakeisti. Jei norime gynventi klestinčioje Lietuvoje, jei norime turėti socialinį tesinigumą, jei norime politinio stabilumo - pirmiausia turime pradėti nuo valstybės ir visuomenės saugumo.
Suskleisti
Goda Kvaraciejūtė
2024-05-04
Rodyti atsakymą
Klausimas kandidatams, kurie atsakė, kad bažnyčia turėtų kištis į politiką. Gal galite atsakyti kodėl? Kuo toliau tuo mažiau žmonių išpažįsta tikėjimą. Tuo pačiu Lietuva neturi įteisinto valstybinio tikėjimo
3
0
Kištis negali, bet moraliniu autoritetu privalo. Žmogaus nepriversi eiti į maldos namus, tai paties apsisprendimas.
Esu atsakęs, kad Lietuva pagal Konstituciją yra pasaulietinė valstybė, ir joje nėra valstybinės religijos bei bažnyčia negali kištis į politiką.
Suskleisti
Austėja Kuncevičiūtė
2024-04-24
Rodyti atsakymą
Ar sutinkate, jog Tibetas yra okupuotas Kinijos?
0
2
Taip
Suskleisti
Violeta Mačienė
2024-04-27
Rodyti atsakymą
Ar pritaria Lietuvos piliečių siuntimui į Ukrainą, dalyvauti karo veiksmuose
1
1
Taip
Ne
Suskleisti
Laurynas Mikalauskas
2024-05-03
Rodyti atsakymą
Nuolat galima girdėti kalbų, kad įstatymas siekiantis įteisinti tos pačios lyties santykius yra nereikalingas. Kodėl žmogus, kurį jo valstybė laiko jį antros rūšies, turėtų eiti ginti šalies agresijos atveju? Kodėl žmogus turėtų aukoti savo gyvybę, kai šalis jam sako: tu man nereikalingas?
1
1
Gal pirma lai paskaito Konstitucijos 38 str. 3 d. ir tada seka pasakas, kad tos paties lyties asmenys gali sudaryti santuokas. Yra dvi biologinės lytis, o socialinių kiek tik norite. Laisvės partija Seime viską padarė, kad tos paties lyties santykiai partnerystės pagrindu nebūtų išspręsti. Todėl dėl jų kaltės tokia betvarkė dabar yra. Niekur negirdėjau, kad kas aukotų gyvybes ar pan. Nustokime kiršyti visuomenę.
Esu prieš žmonių diskriminaciją, įskaitant seksualinės orientacijos pagrindu. Įstatymas, teisiškai pripažįstantis ir reguliuojantis tos pačios lyties porų santykius, yra būtinas tiek pagal Konstituciją, tiek pagal Europos žmogaus teisių konvenciją. Pagal Konstituciją ir Konvenciją tokios poros laikomos šeima.
Lietuvos valdžia (ne šalis) pasakė milijonui pabėgusių kažką. Aš esu prieš visuotinę karinę prievolę.
Suskleisti
Rimantas Kasparas
2024-05-04
Rodyti atsakymą
Ar būdamas Prezidentu, artimiausius kalendorinius metus įsisegsite LGBT vėliavos ženkliuką?
1
1
Taip
Ne
Suskleisti
Artūras Variakojis
2024-05-05
Kaip vertinate Rusijos vadovybės veiksmus okupuojant Krymą ir remianti separatistus Donbase? Ar laikote šiuos veiksmus teisėtais?
2
0
Suskleisti
Ernestas Einoris
2024-05-06
Rodyti atsakymą
Jei būtumėt prezidentas 1939m., ar ir Hitlerį su Stalinu girtumėt?
2
0
Ne
Suskleisti
Remigijus Rentelnas
2024-05-06
Rodyti atsakymą
Sveiki gerbiamas pone Vaitkau. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje į prezidentus kandidatuoja toks protingas, sąžiningas ir gerus moralus turintis žmogus. Tad norėčiau pasiteirauti, ką manote apie krepšinio ir futbolo skatinimą Lietuvoje. Juk sportas vienija tautą, o ypač krepšinis Lietuvoje.
0
2
Fizinis krūvis yra būtinas mūsų kūno tinkamam funkcionavimui. Reikoa skatinti fizinį aktyvumą
Suskleisti
Medeinė Pangonytė
2024-04-16
Rodyti atsakymą
Ar pritariate tarpinių egzaminų idėjai? Kalbu ne apie dabartinį vykdymą, o apie pačią idėją dalinti valstybinius egzaminus į dvi dalis. Jei pritariate, tai kaip gerintumėte jų vykdymą?
2
0
Laba diena. Galima kalbėti apie tarpinius egzaminus, kaip yra universitetuose. Tik tai las vyko ir vyksta dabar, žemiau kritikos. Kaip gali būti užduotys, kurių nebuvo ar dalinai buvo aptarti mokymo procese.
Apskritai pačiai idėjai pritariu, kadangi ji būtų skirta palengvinti egzaminių laikymą sukaupiant dalį pažymio ir sumažinant apkrovą moksleiviams, kuri būtų rengiantis vienu kartu laikomam egzaminui. Tačiau, aišku, nepritariu chaotiškam ir staigiam egzaminų taisyklių kaitaliojimui, ypač vertinimo taisyklių jau vykstant ar net įvykus egzaminavimo procesui. Kad tarpiniai egzaminai vyktų sklandžiai, reikėtų kokybės, skaidrumo, prognozuojamumo ir moksleivių teisėtų lūkesčių paisymo. Kokybė - kokybiška ir dar gerokai prieš rengimąsi egzaminui esanti mokymosi medžiaga (vadovėliai). Skaidrumas - aiškūs ir nekaitaliojami vertinimo kriterijai, egzaminavimo procesas. Prognozuojamumas ir teisėti lūkesčiai - iš anksto žinoma egzaminavimo sistema, suteikianti pakankamai laiko pasirengti ir nepateikianti nelauktų "siurprizų".
Pritariu tarpinių egzaminų idėjai. Mokiniams būtina sudaryti galimybę išskaidyti didžiulį mokymosi krūvį baigiamojoje klasėje ir kaupti įvertinimą dalimis, mokytis nuosekliau, atsiskaityti palaipsniui, nenukelti visko į vieną brandos egzamino dieną. Kaip rodo šių metų patirtis – žymiai daugiau mokinių laikė tarpinius patikrinimus nei anksčiau ryždavosi laikyti brandos egzaminus. Tikėtina, dabar daugiau abiturientų išdrįs laikyti ir brandos egzaminus. Nepaisant nuo pradžių sudarytos galimybės perlaikyti tarpinius patikrinimus, apmaudūs užduočių ir vykdymo proceso trūkumai sukėlė daug nerimo mokiniams, mokytojams ir tėveliams. Taigi, būtina kartu su švietimo bendruomene įsivertinti ir ištaisyti šias tarpinių patikrinimų klaidas – tobulinti užduočių parengimą bei peržiūrėti įgyvendinimo modelį, taip, kad kuo mažiau būtų trikdomas ugdymo procesas. Tai šiuo metu ir vyksta.
Jei tarpinių egzaminų idėjai būtų pasirengta, manau, kad pritarčiau. Deja, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuoti pokyčiai yra fragmentuoti ir be aiškių prioritetų bei ištekliais pagrįsto jų įgyvendinimo plano. Atnaujintų bendrųjų programų įgyvendinimui nepasirengta, vėluojama su vadovėlių ir metodinės medžiagos, skaitmeninio ugdymo turinio parengimu. Būtina nedelsiant atlikti tarpinių patikrinimų adekvatų užduočių įvertinimą, atsižvelgiant į nekorektiškų užduočių galimą poveikį mokinių atliktų užduočių įvertinimui, nustatyti tarpinio įvertinimo nekorektiškumo įgyvendinimo priežastis ir pateikti tarpinio įvertinimo ir valstybinių brandos egzaminų tarpusavio sąryšio modelį. Brandos egzaminai jaunam žmogui vienas esminių laikotarpių bei iššūkių, todėl toks chaosas švietimo sistemoje turi baigtis.
Suskleisti
Loreta Strom
2024-04-17
Rodyti atsakymą
Ar manote, kad galimybių paso įvedimas per pandemiją buvo klaida, nes pasitvirtino profesionalų teiginiai, kad skiepijimas nuo koronos viruso neapsaugo, bet didina užsikrėtimo ir viruso plitimo riziką?
1
1
Pasas buvo neteisėtas. Nes buvo pažeista žmogaus teisė į paslaugas, kurias garantuoja valstybė. Įmonės galėjo taikyti tam tikras išeitis pagal savo vidaus taisykles.
Farmacinių firmų medicininių tyrimų dizainas nebuvo skirtas nustatyti, ar skiepijimas nuo covid-19 apsaugo nuo šio viruso plitimo. Tai buvo aišku dar prieš pradedant tyrimus. Vėliau politikai šių klinikinių tyrimų rezultatus pateikė kaip įrodymus galimybių paso pagrindimui, nors tam nebuvo jokio pagrindo. Taip valdžia praktikavosi totalinės žmonių kontrolės įvedimui.
Ne, klaida nebuvo ir tokių "profesionalų" teiginių nėra. Apskritai kaip priemonė galimybių pasas pasiteisino siekinat mažinti viruso plitimą kartu palaipsniui atveriant viešąsias erdves, žmonių judėjimą ir verslo veiklą. Galimybių pasas buvo perimtas iš kitų šalių, pavyzdžiui, Prancūzijos ir Italijos patirties. Nėra nė vieno konstitucinio ar tarptautinio teismo, kuris nebūtų pateisinęs tokių priemonių visuomenės sveikatos apsaugos tikslais (Lietuva čia taip pat ne išimtis). Iš pat pradžių buvo akivaizdus abejonių galimybių paso teisėtumu nepagrįstumas, išskyrus formaliąją pusę. Taigi iš esmės priemonė buvo ir teisinga, ir teisėta, ir proporcinga. Žinoma, kai kurios detalės ir Vyriausybės nenuoseklumas imantis konkrečių detalesnių ribojimų, taip pat viešoji valdžios komunikacija apie savo žingsnius kelia abejonių, ir yra smulkesnio pobūdžio klaidų, iš kurių reikia pasimokyti. Tačiau tai jau atskiro klausimo tema.
Man nežinomi profesionalų teiginiai, kad skiepijimas neapsaugo nuo koronaviruso, juoba, nežinoma, kokiu būdu tokie teiginiai, kaip teigiama, pasitvirtino. Galimybių pasas leido kontroliuoti viešų susibūrimų srautus ir užtikrinti žmonių sveikatos saugumą – tai buvo svarbiausia pandemijos laikotarpiu. Aukšti vakcinacijos skaičiai leido sustabdyti viruso plitimą, o net tiems pasiskiepijusiems užsikrėtus virusu leido sumažinti jo šalutinius poveikius, mirtingumą ir kitus padarinius bei lengva forma įveikti virusą.
Suskleisti
Simonas I.
2024-04-18
Rodyti atsakymą
Kaip vertinate įsigalinčią praktiką, kai Konstitucinis teismas priima sprendimus remdamasis ne griežtai Konstitucijos tekstu, bet savo teksto interpretacija, "visuomenės nuomone"? Ar tokia praktika nėra žalinga, nes faktiškai leidžia keisti Konstituciją apeinant jos keitimui numatytus saugiklius?
1
1
Nepritariu tokiems Konstitucinio Teismo sprendimais, nes tokiu atveju ateityje bus galima visiškai nesilaikyti Konstitucijos.
Blogai. Žalinga.
Aiškinti Konstituciją, kaip ir teisę apskritai, yra natūrali ir neatimama bet kurio teismo funkcija. Teisiniai ginčai, įskaitant ir konstitucinius, nekiltų, jeigu Konstitucijos ir įstatymų tekstai būtų visiems vienodai aiškūs ir vienodai suprantami. Kiek tai susiję su Konstitucija, pagal ją Konstitucinis Teismas yra vienintelė institucija, Tautos įgaliota oficialiai aiškinti Konstituciją sprendžiant konstitucinius ginčus ir taip šalinant jos teksto neaiškumus ir skirtingas sampratas. Visuomenės nuomone KT vadovautis negali, kaip yra ne kartą pabrėžęs: jis gali vadovautis tik Konstitucija ir visuomenės nuomonė nėra teisinis argumentas Konstitucijai aiškinti. Apskritai visuotinai pripažinta yra gyvosios teisės (pvz., Konstitucijos, EŽTK) koncepcija, pagal kurią keisti Konstitucijos (teisės) nereikia, jeigu ji aiškinimo būdu geba veiksmingai atsakyti į gyvenimo iššūkius. Tuo vadovaujasi visi aukščiausi nacionaliniai teismai pradedant JAV AT, taip pat EŽTT ir kiti tarptautiniai teismai.
Konstitucija yra daugiau nei paprastai surašyti straipsniai. Konstitucinio Teismo išaiškinimai yra Konstitucijos sudedamoji dalis, per teismo išaiškinimus ir argumentus, Konstitucijai suteikiamas aiškus turinys. Visiškai pasitikiu dirbusiais ir dabar dirbančiais šio teismo teisėjais, jų patirtimi ir išmintimi bei jų priimtais nutarimais aiškinant sprendimus ir tam tikrus Konstitucijos straipsnius.
Suskleisti
Donatas Juodelė
2024-04-20
Rodyti atsakymą
Valstybės saugumui labai svarbi subalansuota, tvari vidaus politika, savalaikis socialinių problemų sprendimas. Kaip mažinsite socialinę atskirtį? Nemažai pensininkų skursta. Ar skatinsite verslą, įmones, organizacijas kurti lankstesnes darbo sąlygas, pritaikytas pensinio amžiaus darbuotojams?
2
0
Sutinku su teiginiu, kad nacionaliniam saugumui labai svarbi subalansuota ir tvari vidaus politika, be kita ko, mažinant socialinę atskirtį. Senjorų įtraukimas ir jų potencialo išnaudojimas taip pat svarbus tenkinant vis labiau didėjantį darbo jėgos deficitą. Todėl mano programos vienas iš punktų yra galimybes atverianti socialinė politika. Šiandien Lietuva daug praranda dėl neišnaudojamo žmonių su negalia, senjorų potencialo. Skatinsiu įtraukiojo užimtumo politiką, paslaugų prieinamumo didinimą žmonėms su negalia ir senjorams, taip pat veiksmingą skurdo mažinimo tikslų įgyvendinimą. Kartu su siekiu padaryti teisingesne mokesčių sistemą, kuri padėtų mažinti didėjantį pajamų atotrūkį. Suprantama, čia turima omenyje būtent Prezidento lyderystė, nes konkretūs sprendimai šiose srityse priklauso Vyriausybės ir Seimo kompetencijai.
Čia yra kompleksinis visų valdžios institucijų uždavinys. Tai numato Konstitucijos 5 str. Seimas, Prezidentas, Vyriausybė ir teismai. Vienas prezidentas to nepadarys, jeigu nebus rastas dalinai arba daugumai priimtinas sprendimas. Skatinti tikrai skatinsiu, siekiant atkurti geresnius užsienio santykius, kurie padėtų tinkamai atstovauti valstybės interesus. Darbo santykiai, bus vienas didžiausių įšūkių, nes migracija turi labai didžiulią įtaką visama pasaulyje. Verslas suinteresuotas pigia darbo jėga, ir tai yra vėžys viso pasaulio, kuris prasidėjo dar 1978 metais.
Mūsų visuomenė yra senstanti visuomenė, todėl turime dėti visas pastangas, kad senjorai būtų integruoti kuo ilgiau į socialinį gyvenimą, pavyzdžiui, per tokias iniciatyvas kaip trečiojo amžiaus universitetai. Kartu su Vyriausybe skatinsiu darbdavius kurti darbo vietas senjorams, taikyti palankesnę mokestinę politiką, o dirbantiems senjorams mažinti su darbo užmokesčiu susijusius mokesčius. Be viso to, reikia visapusiškai skatinti ir žmonių su negalia integraciją į visavertį visuomeninį gyvenimą naikinant socialinius barjerus ir mitus, skatinti ir remti socialinių verslų kūrimą, telksime verslo bendruomenę bendram veikimui, paramai ir pagalbai.
Suskleisti
Darius Skaisgirys
2024-05-04
Rodyti atsakymą
Kokia paslauga 2022 m pabrango daugiausia.
2
0
Pagal statistikos duomenis 2022 m. labiausiai augo keleivių vežimo vidaus vandenų transportu paslauga (apie 40 proc.), 2023 m. - sveikatos priežiūros paslaugos (apie 9 proc.).
Priklauso kas ir kuom naudojasi. Pvz man komunaliniai mokesčiai, kitiems kirpykla, tretiems parkingas, ketvirtiems sveikatos paslaugos.
Priklauso kas ir kuom naudojasi. Pvz man komunaliniai mokesčiai, kitiems kirpykla, tretiems parkingas, ketvirtiems sveikatos paslaugos.
Suskleisti
Artūras Variakojis
2024-05-05
Ar jūs smerkiate Rusijos karą prieš Ukrainą ir laikote jį neteisėta agresija?
2
0
Suskleisti
Darius Skaisgirys
2024-05-05
Rodyti atsakymą
202111 23 buvo priimti LR Statybos įstatymo pakeitimai palietę 28 bei 39 str. nuostatas, reglamentuojančias statybos užbaigimo ir nebaigto statinio registravimo procedūras, kurios sąmoningai buvo paruoštos ribotam ratui specialistų, dėl ko rinka tapo oligopolinė. Ar pakeitimams Jūs pritariate?
2
0
Taip.
Suskleisti
Šarūnas Kačerevskis
2024-05-09
Rodyti atsakymą
Ar sutiktumėte su iniciatyva, kuri laikytų prezidentus ir Seimo narius, atsakingais už priešrinkiminių kampanijų pažadų nesilaikymą?
2
0
Taip
Ne
Suskleisti
Rodyti daugiau

Rinkimų archyvas

Rinkimai baigėsi, bet mes tikrai nepamirštame, ką anksčiau kalbėjo ir žadėjo kandidatai! Spausk ant skirtingų rinkimų ir sužinok, kas siekė pergalės juose, kokius atsakymus pateikė į jūsų klausimus, bei kaip išrinktieji į postą įgyvendino duotus pažadus
Bendrauk

Europos Parlamento rinkimai 2024 m.

Žiūrėti
Bendrauk

Prezidento rinkimai 2024 m.

Žiūrėti
Stebėk

Merų stebėsena 2019 - 2023 m.

Žiūrėti
Bendrauk

Merų rinkimai 2023 m.

Žiūrėti

Vartotojo autentifikacija

Mes turime įsitikinti, kad Jūs esate tikras vartotojas, dėl to paprašysime susikurti paskyrą.

Prisijungti su:

Google
Su el. paštu
Jau turi paskyrą?

Registruotis

Vardas
Pavardė
El. paštas
Slaptažodis
Pakartoti slaptažodį
Jau turi paskyrą?

Prisijungti

El. paštas
Slaptažodis
Dar neturi paskyros?
El. paštas: info@zinaukarenku.lt
Telefonas: +370 616 26 387

Būk pirmas ir sužinok naujausias aktualijas!

Pagaminta: Ad Fingers